A Velencei Karnevál Európa egyik leghíresebb és leglátványosabb farsangi eseménye, amely minden évben turisták ezreit vonzza az olaszországi Velencébe. Idén február 14-től egészen március 14-ig várja látogatóit a karneváli forgatag.
A karnevál története a 12. századig nyúlik vissza, és a 18. századra élte fénykorát, amikor a velencei nemesség bálokkal, utcai felvonulásokkal és fényűző ünnepségekkel ünnepelte a mulatság időszakát.
A karnevál egyik legismertebb jellegzetessége a díszes maszkok viselése, amelyek az anonim szórakozás és a társadalmi különbségek eltörlésének szimbólumai voltak. A híres velencei maszkok közé tartozik a bauta, amely az egész arcot elfedi és könnyen lehet benne beszélni, a volto (egyszerű, fehér álarc), valamint a moretta, amely egy fekete bársony maszk, amelyet nők viseltek és belülről tartottak a szájukban.
A karneváli hagyományos édességek közé tartozik a „frittelle”, egy csicseriborsóból és lisztből készült sütemény, amelyet krémmel töltenek, valamint a „galani” vagy angyalszárny, egy porhanyós, cukormázzal bevont péksütemény.
A modern Velencei Karnevál ma is őrzi történelmi gyökereit, és különféle rendezvényekkel, kosztümös felvonulásokkal, koncertekkel és színházi előadásokkal kápráztatja el a látogatókat. A Szent Márk tér és a velencei csatornák különleges atmoszférát teremtenek, amely visszarepíti az embereket a barokk és reneszánsz időkbe.
A karnevál minden évben egy meghatározott tematikára épül, és a legszebb maszkok versenyén (La Maschera Più Bella) a legkreatívabb és legkáprázatosabb jelmezek kerülnek díjazásra. Az esemény csúcspontja a híres „Flight of the Angel” (Az angyal repülése), amely során egy jelmezes résztvevő kötélen ereszkedik le a Szent Márk-székesegyház harangtornyából. A Velencei Karnevál nem csupán egy ünnep, hanem egy időutazás is Velence mesés múltjába. Aki egyszer ellátogat ide, soha nem felejti el a város varázslatos hangulatát és a maszkok mögött rejlő titokzatosságot.
A 18. század végétől a 19. század elejéig a karnevál majdnem teljesen feledésbe merült. Napóleon hódításai és az osztrák fennhatóság alatt a fesztivált betiltották, csak a 20. század vége felé éledt újjá.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.