Bár a magyar koronázási jelvényeket néhány évszázadig Pozsonyban őrizték, az utóbbi majd fél évszázadban már a magyar főváros a hivatalos tartózkodási helyük, azon belül is az Országgyűlés épülete. A korona néhány másolata viszont Szlovákiában is megtalálható és megcsodálható.
Készültek továbbá olyan köztéri alkotások (milleniumi, Szent István-emlékművek), amelyek részeként a Szent Korona ábrázolása is megjelenik. Ezek általában a korona alakja által ihletett megoldások, amelyeken felismerhető például az elferdült kereszt, vagy a korona latin, felső részének jellegzetes pántja. Ezek tehát nem nevezhetőek koronamásolatoknak. Kimondottan Szent Korona-másolatként készült alkotásból hármat találunk Szlovákiában. De ha négyet mondunk, akkor sem hazudunk, az ipolybalogiaknak ugyanis már kettő is van.
Melyik a legismertebb Szent Korona-másolat Szlovákia területén? Mit találtak a pozsonyi Szent Márton-dóm tornyának tetején látható koronában? Melyik a legrégebbi Szent Korona-másolat Szlovákia területén? Mikor készült és miért? Hol készült 2014-ben Szent Korona-másolat?
Ezekre a kérdésekre is választ kapnak, ha a már megvásárolható Vasárnapban elolvassák Veres István riportját.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.