- Shutterstock-felvétel
A textilipar a világ egyik legszennyezőbb iparága, minden darab újonnan vásárolt fast fashion ruhával személyesen közreműködünk bolygónk életének megrövidítésében
A már régóta ismert, de a Z generáció által sikerre vitt fenntartható divatmozgalom célja, hogy leszámoljon a jelenlegi, túlfogyasztáson alapuló textiliparral, a jövőben pedig a kevesebb több elvére építve újrateremtse az etikus és környezettudatosabb ruhatár fogalmát.
Míg a 90-es években a takarékos vásárlás viszonylag egy kisebb közösséghez kapcsolódott és nem követett semmilyen divatirányzatot, ma a vintage boltok népszerűsége minden eddiginél nagyobb sikert vívott ki magának. Manapság már világszerte emberek ezrei keresik az olcsó ajánlatokat, az egyedi ruhadarabokat, és a fogyasztásnak egy környezetbarátabb módját. Bár sokan még idegenkednek ettől a vásárlási formától – mondván, nem mindenkinek van türelme (és szeme) levadászni az igazán különleges darabokat –, van egy generáció, amely számára az ilyen üzletek polcain sorakozó darabok valóságos kincseket érnek. Ők azok, akik átírják a világ szabályait. Akik amellett, hogy szeretik az egyediséget, figyelnek a környezetükre is, és tudatosan választják a megfizethető second hand boltokat.
Hogyan alakítja a Z generáció a divatot? Miért okoznak fejtörést a szakembereknek? Hogyan változnak a vásárlási szokásaik? Milyen a használt ruhák iránti kereslet? Mi a divatvilág árnyoldala? Mit jelent ez számokban? Mennyi textilt dobunk ki évente? Hogyan kerülnek a nem használt ruhák a használtak közé? Ki tud ezen változtatni?
Horváth Bianka riportjában ezekre a kérdésekre is választ kapunk a már megvásárolható Vasárnapban.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.