A walesi lakosság minden év karácsonyától ünnepli a Mari Lwyd fesztivált, mely kifejezetten bizarrnak tűnhet számunkra.
A walesi Mari Lwyd fesztiválról már a 18. század végén is születtek feljegyzések, igazán népszerűvé azonban a 19. században vált, különösen Dél-Walesben. A „Mari Lwyd” nevű figura rendszerint egy ló koponyájából készül, melyet egy farúd tetejére tesznek, majd különféle szalagokkal és fehér lepedőkkel díszítik, melyek eltakarják a személyt, aki tartja. Az alakot ezután napnyugtától éjszakáig hordozzák a falvak utcáin, kísérete pedig tradicionális dalokat énekel.
Gyakori, hogy a csapat megálljon egyes házak előtt, és afféle improvizált zenei vita alakuljon ki a Mari Lwyd-követők, valamint a ház lakói között, melyben amellett illetve az ellen próbálnak érvelni, hogy az idegeneknek van-e okuk belépni a házba. A tradíció a 20. században elkezdett veszíteni népszerűségéből, mely nagyrészt az országban terjedő vallásosságnak volt köszönhető, a Mari Lwyd ugyanis gyakran részegséggel és rendbontással járt együtt. Napjainkban azonban számtalan helyen, Walesben és Írországban is megpróbálják feltámasztani a szokást.
(nationaltoday)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.