A művészek gyakran „pukkasztanak polgárt” és kérdőjelezik meg a társadalmi konvenciókat, január 19-én pedig ezen tulajdonságukat ünnepeljük.
A művészet és a törvényen kívüliség a történelem során gyakran egybeestek. A művészekre gyakran tekintettek a társadalom peremén álló, rebellis különcökként, akik minden lépésükkel megkérdőjelezik a törvényt és a rendet. Bár napjainkban a művészet egyre inkább összeforr a szórakoztatóiparral, néha nem árt emlékezni arra, hogy a művelődés elsődleges célja nem a könnyed kikapcsolódás, hanem hogy gondolkodásra és értékítélet-alkotásra bírjon, a művészeknek pedig nem behódolni kell a közönség akaratának, hanem próbára tenni azt a status quóval együtt.
Vannak kultúrák és történelmi időszakok, amikor a törvényen kívüliséget és az ellenállást romantizálták, mint például a vadnyugaton vagy Európa forradalmi időszakaiban. Január 19-e arra emlékeztet minket, hogy néha nem árt egy kissé tényleg megkérdőjelezni a megszokott berendezkedést és társadalmi konvenciókat, erre pedig remek alkalmat biztosít a művészet, akár műveljük, akár megfigyeljük. A mai napon, ha tehetjük, fogadjuk be mi is olyan művészek munkáit, legyen az akár képzőművészet, zene vagy film, akik valamilyen módon szembementek az árral, és igazán próbára tették a világról alkotott képünket!
(nationaltoday)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.