Új kezelést vezettek be Parkinson-kórra Szlovákiában, stabilizálható a betegek állapota

1

A Comenius Egyetem Orvostudományi Karának (LF UK) II. Neurológiai Klinikájának és a Pozsonyi Egyetemi Kórháznak (UNB) a szakemberei új kezelési módszert vezettek be a Parkinson-kór kezelésére. Eva Kliská, az UNB szóvivője elmondta, az új terápiás lehetőség folyamatos kezelést tesz lehetővé, amely hozzájárulhat a betegek állapotának stabilizálásához és a tünetek hatékonyabb enyhítéséhez.

„Az extrapiramidális betegségek központjában megkezdték egy új infúziós kezelés alkalmazását, amelynek során dopamin-előanyagot juttatnak be a bőr alá. Ez a terápia kifejezetten az előrehaladott Parkinson-kórban szenvedő betegek számára lett kifejlesztve, Igor Straka vezetésével” 

– részletezte Kliská, hozzátéve, hogy ez a módszer jelentős előrelépés a betegek ellátásában. Megjegyezte, Szlovákiában mintegy 20 000 ember él Parkinson-kórral, és ez a kezelés most először került alkalmazásra az országban.

A klinika vezetője, Peter Valkovič szerint ez az innovatív megközelítés elsősorban azoknak a betegeknek nyújt segítséget, akiknél a hagyományos kezelések már nem hatékonyak. 

„Ez hatalmas előrelépés, és – ahogy korábban is hangsúlyoztam – fontos emlékeztetnünk magunkat a tudományos és orvosi fejlődés nyújtotta előnyökre, különösen napjainkban” 

– tette hozzá Alexander Mayer, az UNB igazgatója.

2

Igor Straka, a Comenius Egyetem és az UNB extrapiramidális központjának infúziós terápiáért felelős koordinátora elmondta, hogy a kezelés legnagyobb előnye, hogy képes állandó dopaminszintet biztosítani az agyban. Ez csökkenti a mozgási és nem mozgási tünetek ingadozását, és javítja a betegek életminőségét a betegség előrehaladott stádiumában. 

„Ezenkívül lehetővé teszi a terápia személyre szabását a beteg egyedi igényei szerint” 

– tette hozzá.

A központ már hosszú ideje foglalkozik a Parkinson-kór előrehaladott kezelési módjaival, többek között bélrendszeren keresztüli infúziós terápiákkal és mély agyi stimulációval.

„Bízunk benne, hogy ennek a terápiának a bevezetése új lehetőségeket nyit a Parkinson-kór előrehaladott formájában szenvedő betegek számára, és hozzájárul a modern kezelési eljárások elterjedéséhez a neurológia területén” 

– zárta gondolatait Zuzana Košutzká, a központ vezetője.

(TASR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa a Vasárnap.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?