Tizenöt érv a házasság mellett

1. Hosszabb élet A párkapcsolatban élők átlagosan hat évvel hosszabb ideig élnek, mint a magányosok.

1. Hosszabb élet
A párkapcsolatban élők átlagosan hat évvel hosszabb ideig élnek, mint a magányosok. A komolyabb betegségek is ritkábban fordulnak elő náluk, mert kissé visszafogják magukat: a nők kevesebb zsíros ételt fogyasztanak (vigyáznak a vonalaikra), a férfiak nem dohányoznak annyit, és az alkoholfogyasztást is igyekeznek korlátozni – nehogy az asszony morogjon.

2. Több barát
A párban élők baráti köre szélesebb, mint a magányosoké. Hogy miért? A társadalom a partnerkapcsolatokat részesíti előnyben. Partikra szívesebben hívnak meg párokat, mint magányosokat.

3. Kevesebb stressz
Kellemes és megnyugtató, amikor a napi hajsza után nem üres lakás várja az embert. Van, akinek panaszkodjon, van, aki meghallgassa. Az egyedülállóknak csak a tévé és a telefon marad.

4. Erősebb egyéniségek
A válás megtépázza az önbizalmat. A csalódás azokat sem kíméli, akik közös megegyezéssel vetnek véget kapcsolatuknak. A kezdeti euforikus hangulat („Végre szabad vagyok!”) hamar elszáll, és marad a kiábrándultság. A jó családi háttér hathatós segítség a személyiség- és szakmai fejlődéshez.

5. Gyermeknevelés
A gyermeknek mindkét szülőre szüksége van! A válás körüli huzavonák gyakran életre szóló nyomokat hagynak benne: a legtöbb esetben az egyedülálló szülőnek ő lesz a bizalmasa és partnere, s ezt a pszichikuma különösen rosszul viseli.

6. Kielégített vágyak
A magányosok szexuális élete kevesebb és rosszabb minőségű. Az alkalmi kapcsolatokat nem mindenki kedveli, és nem csak a nemi betegségektől való félelmében. Különösen a nőknek vannak keserű tapasztalataik az alkalmi szeretőkkel.

7. Siker és karrier
A munkáltatók szívesebben alkalmaznak nős férfiakat és férjezett nőket, mint egyedülállókat, elváltakat. A pszichológusok szerint a párkapcsolatban élők nemcsak jobban tudnak alkalmazkodni, és készségesebbek a kompromisszumokra, hanem kiegyensúlyozottabbak is.

8. Kevesebb félelem
Az egyedüllétnek más buktatói is vannak. A nők ódzkodnak attól, hogy betérjenek egy étterembe, s ha este moziba, színházba mennek, a hazafelé tartó út valóságos kínszenvedést jelent. Azt is meg kell gondolniuk, hová utazzanak szabadságra, hiszen kísérő nélkül a biztonságuk forog(hat) kockán egyik-másik országban. A magányosok (nőkre, férfiakra egyaránt vonatkozik) gyakrabban lesznek erőszak, szélhámosság áldozatai.

9. Segítség szükségben
Ha az ember bajban van, szeretteihez fordul segítségért. A kollégákat, rokonokat terhelni lelki nyavalyáinkkal kínos, de akinek nincs házastársa, nem válogathat. Panaszait a postásra, a szomszédra, esetleg a kutyájára zúdíthatja. De ez nem az igazi. Ráadásul ha beteg, nincs, aki bevásároljon, főzzön egy csésze teát. A csöpögő vízcsapot nincs, aki megjavítsa, a szerelőnek kell könyörögni... Lehet, hogy a férj horkolása idegesítő, mint ahogy a mosdókagylóba potyogtatott női hajszálak is az őrületbe kergetik a (férfi)embert, mégis... „hiányzik valaki ebből a lakásból”.

10. Pihentetőbb alvás
A házasságban élők jobban alszanak. Alvásuk mélyebb, ritkábban vannak rémálmaik, s reggel pihentebben ébrednek. Ennek oka a másik ember megnyugtató jelenléte. A „szabadok” gyakrabban alszanak el a volán mögött, mivel éjszakai pihenésük nem kielégítő.

11. Az együvé tartozás érzése
Minden szakítással véget ér valami – a sokáig építgetett biztonságérzet elszáll, az ember sérülékenyebb, védtelenebb. Az új családi háttér kiépítése, megteremtése sok fáradsággal jár; huszonévesen ez még csak megy, de minél idősebb az ember, annál nehezebben viseli el a sikertelenséget, visszautasítást.

12. Jókedv és vidámság
A házastársak többet és gyakrabban nevetnek, mint az egyedül élők. Utóbbiaknak nincs kinek elmesélniük a legújabb viccet, kételkednek a humorérzékükben – ennélfogva társaságban is hajlamosabbak a hallgatásra. Kettesben vidámabb az élet, egymagában az ember ritkán nevet (ha mégis, ott már komoly a baj).

13. Pihenés, kikapcsolódás
Illúzió a magányosok állítása, hogy több idejük jut magukra, kedvteléseikre, mint a párban élőknek. Szociológiai kutatások igazolják, hogy a párkapcsolatban élők jobban megszervezik napi programjukat, több időt töltenek a szabadban, gyakrabban járnak étterembe, színházba, nagyobb gondot fordítanak a sportolásra, mint a szinglik. Gazdagabb és értelmesebb életet élnek.

14. A lélek nyugalma
A gyorséttermek leghűségesebb kuncsaftjai éppen a szinglik. A pszichológusok szerint az elváltak és elhagyottak a természet és a művészetek iránt sem fogékonyak. Luxussal veszik körül magukat, ezzel igyekeznek pótolni a lélek elveszett nyugalmát.

15. Párosan szebb az élet
Nemcsak szebb, hanem jobb is. A párban élők életszínvonala magasabb. Tágasabb és komfortosabb lakásban élnek, drágább autóval járnak, üdülésre, márkás ruházatra is jobban futja. Mindent közösen oldanak meg – kezdve a csöpögő csaptól a biztosító megválasztásáig. A ház körüli teendőket is megosztják. Válás előtt a partnerek nem gondolják végig, hogy mi vár rájuk a szakítás után...

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa a Vasárnap.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?