Mesterdalnokok Beregszászon. Magyar iskolások népdalversenye

Mesterdalnokok Beregszászon
Beregszász |

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola adott otthont március 23-án az Általmennék én a Tiszán népdaléneklési versenynek. A megmérettetésen 47 szólóénekes és 19 énekegyüttes vett részt.

 

Huszonhatodik alkalommal szervezték meg az Általmennék én a Tiszán népdaléneklési versenyt. A jelentős múltra visszatekintő eseményt a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség rendezi, a Hagyományok Háza Hálózat kárpátaljai kirendeltsége szakmai partnerként vesz részt a verseny lebonyolításában. Idén 47 szólóénekes és 19 énekegyüttes mutathatta be tudását. A szervezők elégedettek az indulók számával: ennyi énekegyüttes még korábban nem jelentkezett; a kiemelkedő érdeklődés a képzések magas színvonalát is tükrözi.

A versenykiírás szerint a fiatalok két korcsoportban6-12 éves és 13-18 éves kategóriában mérték össze tudásukat. A versenyzők arany, ezüst és bronz minősítést kaptak, az aranyminősítésen belül pedig három helyezést osztottak ki. A győztesek olyan kárpátaljai szakmai összejöveteleken vehetnek részt, mint a péterfalvai, a nagydobronyi és a beregszászi népzenei tábor. A második korcsoportban a legjobb eredményt elért versenyzők (aranyminősítetteken belül ketten) meghívást kaptak a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete népzenei szakosztályának és az Újvidéki RádióSzólj síp szólj! március végirendezvényére. Az eredmények alapján a két győztes, Popovics Emese és Dzjabko Rebeka, valamint az énekegyüttesből egy viski duó utazhatnak Újvidékre. A Hagyományok Háza a felkészítő tanároknak ajánlott fel díjként szakirodalmat.

„Azt láttuk, hogy a Csoóri Sándor Programnak köszönhetően a fellépők nagyon szép népviseletben, ruhában állhattak a közönség elé– számol be a találkozóról Pál Katalin, a Hagyományok Háza Hálózat Kárpátalja vezetője. –A felkészítő tanárok is a korábbinál színvonalasabb munkát végeztek. Mivel egy nap alatt nem lehet minden induló tudását a maga teljességében értékelni, így ősszel a felkészítő tanároknak egy szakmai hétvégét is szervezünk, ahol részletesen megvitatjuk a beregszászi verseny tapasztalatait és a jövő egységes elvárásait is egyeztetjük.”

A zsűri tagjai:Juhász Erika, a Nyíregyházi Egyetem Zenei Intézetének mesteroktatója, Berta Alexandra, a Hagyományok Háza népzenei szakelőadója, Pál Lajos, zenetanár, népzenész, valamint Pál Katalin voltak.

Az első versenyt még – Pál Lajos kezdeményezésére – a tiszapéterfalvai zeneiskolában szervezték. Később a Pedagógusszövetség felvette a találkozót a tantárgyi versenyek közé, s a kárpátaljai magyar iskolákban hirdették meg.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?