A Samsung volt a legmenőbb áprilisban

Áprilisban leginkább a Samsung készülékeit vásárolták a szlovákiai mobilszolgáltatók ügyfelei, a gyártó 20 helyet szerzett a 4 szolgáltató top 10-es listáján

A Samsung nyerte az áprilist, legalábbis a szlovákiai piacon – derült ki a hazai mobilszolgáltatók értékesítési adataiból. A 40 pozícióból húszat a dél-koreai gyártó modelljei szereztek meg.

Áprilisban leginkább a Samsung készülékeit vásárolták a szlovákiai mobilszolgáltatók ügyfelei, a gyártó 20 helyet szerzett a 4 szolgáltató top 10-es listáján. A második helyen a kínai Xiaomi végzett, 12 modellel, az Apple 5 pozíciót gyűjtött be, az egyéb kategóriában pedig 4 modell került fel a listákra.

Leginkább az Orange-nál látható a Samsung tarolása, a tíz legnépszerűbb készüléket a dél-koreai cég gyártotta. A dobogón két Samsung modell és egy Apple iPhone található, a Xiaomi csak a 4. és a 9. helyet szerezte meg.

A Telekom ügyfelei körében is a Samsung diadalmaskodott, szintén az első és a második helyet a  Galaxy modellek vitték el, itt a harmadik egy Xiaomi készülék lett, konkrétan a Redmi Note 11 Pro 5G. A további sorrendben még négy Samsung, egy Xiaomi, és egy újdonság, a Caterpillar B40 H+ készülék található.

Ahogy az első két gyártónál, úgy az O2-nél is a Samsung volt a legkelendőbb márka (a tízből 5 helyet megszerezve), ugyanakkor a legnépszerűbb modellt áprilisban a Xiaomi gyártotta (Redmi Note 11). A második a Samsung Galaxy A22 5G készülék, míg a harmadik a Motorola Moto G22 lett. A további helyeken a Samsung és a Xiaomi modelljei találhatók, egyetlen kivétel akad, a 9. helyen végző Realme 9 Pro 5G okostelefon.

Egyedül a 4ka szolgáltatónál nyert összesítésben a Xiaomi (4 készülékkel), a második az Apple (3 okostelefonnal), míg itt a Samsung csak a harmadik helyet szerezte meg (2 modellel). A dobogón csak a kínai gyártó készülékei találhatók, a negyedik helyet is a Xiaomi vitte el áprilisban, az Apple iPhone 12-es család készülékei az 5. a 9. és a 10. helyen végeztek. A listára felfért a Huawei is, a P30 Lite készülékkel.