Melyik a legnépszerűbb okostelefon hazánkban?

Újra a kínaiaké az elsőség, a második helyen holtversenyben az Apple és a Samsung végzett

Rendkívül szoros versenyt hozott a február a szlovákiai mobilpiacon, a gyártók versenyét ezúttal – most először – a kínai Xiaomi nyerte, a második helyen pedig holtverseny alakult ki az Apple és a Samsung között – derült ki a hazai szolgáltatók értékesítési adataiból.

Az összesen megszerezhető 40 helyből 12 pozíciót vitt el a Xiaomi, az Apple és a Samsung 11-11-et, míg a Motorola és a Honor egyaránt hármat-hármat. Ilyen sem volt még, hogy a kínai gyártó nyerte volna a hónapot, korábban, a Huawei és a Samsung között volt nagy verseny, majd amikor a kínai gyártó elvesztette a Google-támogatást, el is tűnt a hazai piacról, helyét a Xiaomi vette át. De eddig szinte minden alkalommal a dél-koreai gyártó volt az erősebb, most újra a kínaiaké az elsőség. Ám ha az első helyezések alapján állítanánk össze a rangsort, akkor azt az Apple nyerné, mind az Orange-nál, mind a 4ka-nál iPhone nyerte a hónapot, a Telekomnál egy Samsung, míg az O2-nél egy Xiaomi diadalmaskodott.

Az Orange ügyfelei körében az Samsung volt a legnépszerűbb gyártó, a tíz megszerezhető helyezésből 6-ot a dél-koreai cég vitt el, igaz, az első három helyen ennél színesebb a lista, Apple, Samsung és Xiaomi a sorrend. Februárban csak ez a három gyártó került fel az Orange top 10-es listájára.

Az O2-nél a Xiaomi nyerte a hónapot, nemcsak azért, mert az abszolút első helyezést is megszerezték, de azért is, mert további három helyen is a gyártó modellje szerepel. A második az Apple, 3 pozícióval, míg a Honor kettő, a Motorola pedig egy helyezést zsebelt be.

A Telekomnál, ahogy hosszú ideje mindig, most is a Samsung okostelefonja lett a legkelendőbb, a második helyen egy Xiaomi, míg a harmadikon az Apple iPhone 15 végzett. A tízes listán négy Samsung, három Apple, kettő Xiaomi és egy Motorola okostelefon szerepel.

A 4ka ügyfelei körében az 128 GB-tal felszerelt iPhone 15-ös készülék volt a nyerő, a második helyen szintén egy iPhone, a 15 Pro végzett, míg a harmadik Xiaomi Redmi Note 12S modell lett. A teljes versenyt a Xiaomi nyerte, négy helyezést elérve, az Apple hármat szerzett, míg a Samsung, a Motorola és a Honor egyet-egyet.