A decembert is a Samsung nyerte, jön fel az Apple

Decemberben a hazai piacon a Samsung összesen 13 helyezést szerzett az elérhető 40-ből, a második az Apple 10 pozícióval, míg a harmadik a kínai Xiaomi, 7 helyezéssel

Úgy tűnik, a karácsony sokaknál valóban gazdag volt – legalábbis erre enged következtetni a tény, hogy nagyon sok, drága, csúcskategóriás okostelefont értékesítettek a szolgáltatók. Továbbra is a Samsung vezet, de decemberben feljött a második helyre az Apple – derült ki a szlovákiai mobilszolgáltatók decemberi eladási statisztikáiból.

Az év utolsó hónapját is a Samsung nyerte hazánkban, de már messze nem olyan fölényesen, mint korábban. A dél-koreai gyártó összesen 13 helyezést szerzett az elérhető 40-ből, a második az Apple 10 pozícióval, míg a harmadik a kínai Xiaomi, 7 helyezéssel. A további sorrend: Honor (5), Motorola (4) és az egyéb kategóriában található T Phone (1). Ha az első helyezést nézzük, akkor abból kettőt vitt a Samsung (mindkét esetben a Galaxy A54-es modellel), egyet az Apple a prémium kategóriás iPhone 15 Pro modellel, míg egyet szerzett a Honor (90 Lite).

Az Orange ügyfelei körében a Samsung volt a legnépszerűbb (négy modellel), az első helyen is a dél-koreai gyártó szerepel. A második helyen az iPhone 15 végzett, míg a harmadik a Honor 90. A gyártók sorrendjében Samsung (4), Apple (3) és Honor (2) lett a végeredmény.

Az O2-nél holtverseny alakult ki a Samsung és a Honor között, három-három modellel, ám az első három helyen a Honor végzett, így nyugodtan kihirdethető a hónap nyertesének. Az első tízben található még két Motorola, és egy-egy Apple és Xiaomi okostelefon.

Ahogy az O2-nél a Honor, úgy a Telekomnál a Samsung vitte el a pálmát, összesen 5 készülékkel, úgy, hogy az első négy pozíción is a dél-koreai gyártó modelljei szerepelnek. A második az Apple két készülékkel, míg egy-egy okostelefonnal képviselteti magát a Xiaomi, a Motorola és a szolgáltató saját márkás telefonja, a T Phone.

A 4ka ügyfelei körében az Apple volt a győztes, hiszen az első két pozíción túl további 2 helyezést szerzett. A második a Xiaomi – amely szintén négy modellel van a listán, a legjobb helyezése a harmadik pozíció –, míg a harmadik helyen holtverseny alakult ki a Samsung és a Motorola között, mindkét gyártó egy-egy készülékkel szerepel a listán.