HOZZÁVALÓK: 60 dkg sertéskaraj, 40 dkg (aszalt) szilva, 25 dkg szeletelt bacon, 2 fej vöröshagyma, 1 fej újhagyma, 1 kis csokor tárkony, só, zsiradék.
Felszeleteljük a karajt, nagyon finoman kiveregetjük, majd enyhén besózzuk. Minden szelet közepére teszünk egy-egy kimagozott szilvát – az aszaltat előtte áztassuk be –, majd egyesével becsavarjuk 2-2 szelet baconszalonnába.
Kizsírozunk egy sütőtálat, beleszórjuk a felszeletelt vöröshagymát, rárakjuk a kis húscsomagokat, közéjük szórjuk a feldarabolt újhagymát meg tárkonyt, és a maradék szilvát is a tekercsek közé rakjuk. Alufóliával lefedjük. 200 fokra előmelegített sütőben, 80 perc alatt megsütjük. Az utolsó 10 percre levesszük az alufóliát, hogy a szalonna szépen megpiruljon.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.