Ha túlérett a banán

Vasárnap

Gyakran megesik, hogy néhány banánról elfeledkezik az ember, azok pedig kicsit barnábbra érnek, és nem olyan szívesen fogyasztjuk el őket. Nehogy kidobjuk ezeket a gyümölcsöket, mert isteni desszertek készülhetnek belőlük!

Banános zabsüti
 

Hozzávalók: 60 g zabpehely, 70 g búzakorpa, 3 ek. méz, 2 kisebb banán, 1 nagy alma, fahéj, szerencsendió, mézeskalácsos fűszerkeverék, gyömbérpor, 5 ml vaníliaaroma.

A korpát keverjük össze a pépesített banánnal, a lereszelt almával, a mézzel, a vaníliaaromával és a fűszerekkel. Ha kész a massza, keverjük bele a zabpelyhet is. Adjunk hozzá annyi vizet, amennyitől kissé ragacsos állagú lesz. Egy kanál segítségével sütőpapírral kibélelt tepsibe tegyünk korongokat (nem szükséges őket kilapítani). Előmelegített, 180 fokos sütőben addig sütjük, amíg a sütik külseje már nem ragad, és elkezdenek ropogósak lenni a zabszemek.

20 perc

Banános kuglóf

Hozzávalók: 3 banán, 2 bögre liszt, 1 bögre cukor, 0.5 bögre tejszín, 80 g vaj, 2 tojás, 1 tk. sütőpor, 1 cs. vaníliás cukor, 1 tk. fahéj, 1 csipet só.

A lisztet szitáljuk egy tálba, keverjük össze a sütőporral, a fahéjjal és a sóval. Egy másik edényben a puha, szobahőmérsékletű vajat keverjük ki a kétféle cukorral, majd adjuk hozzá a tojást. Öntsük hozzá a tejszínt, és mehet hozzá a villával áttört banán is. Forgassuk a masszába a lisztes keveréket, és dolgozzuk simára. Egyengessük a tésztát a vajjal kikent, liszttel megszórt kuglófformába. Előmelegített sütőben, 170 fokon süssük meg 45-50 perc alatt.

Elkészítés: 60 perc

Mogyoróvajas-csokis banánkenyér

Hozzávalók: 120 g puha vaj, 2 tojás, 60 ml tej, 150 g barna cukor, 4 érett banán, 300 g liszt, 1 cs. sütőpor (12 g), 1 csipet só, 3 ek. mogyoróvaj, 40 g étcsoki.

A vajat habosra keverjük a cukorral, majd belekeverjük a tojásokat is. Mehet hozzá a tej, a 3 pürésített banán, majd a sütőporral és sóval elkevert liszt is. Az összekevert tészta felét sütőpapírral bélelt szögletes kenyérformába simítjuk, majd kanállal néhány halmot rakunk rá a mogyoróvajból, egyenletesen eloszlatva. Megszórjuk egy kevés apróra vágott csokival és befedjük a massza másik felével. Egy pici mogyoróvajat rakunk a tészta tetejére is és megszórjuk a maradék csokival. A maradék 1 banánt hosszában néhány szeletre vágjuk, ráfektetjük a tészta tetejére és 180 fokra előmelegített légkeveréses sütőben kb. 40-45 perc alatt készre sütjük.

Elkészítés: 55 perc
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa a Vasárnap.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában