Pihenő

A Selye János Gimnázium diákjainak sikere az országos online matematikaolimpián

2020. június 29-én és 30-án zajlott a matematikaolimpia A kategóriájának 69. országos fordulója. Idén a koronavírus miatt először online formában.
Vasárnap

2020. augusztus 5. 11:20

SJG archívum
A kerületi fordulón két gimnazista tanulójuk szerepelt: Csaplár Viktor (VI.N, az iskola magántanulója) 1. helyezés és Pinke Andrea (VIII.N) 2. helyezés. Gratulálunk! Kép: SJG archívum

A Selye János Gimnázium tanulói évek óta szerepelnek sikeresen, s egyre nagyobb létszámban kapcsolódnak be a versenybe. Az érettségiző negyedikes diákok mellett az alsóbb évfolyamok matematika iránt elkötelezett diákjai is vállalják a többletmunkát és a megmérettetést. Az országos fordulót egy házi, egy zárthelyi iskolai, illetve kerületi forduló előzte meg.

A kerületi forduló 7 eredményes tanulója között 2 gimnazista tanulónk szerepelt: Csaplár Viktor (VI.N, az iskola magántanulója) 1. helyezés és Pinke Andrea (VIII.N) 2. helyezés.

Az országos online forduló 39 résztvevője közül húszan lettek eredményesek: Csaplár Viktor 8. helyezett és a verseny győztese lett. Szívből gratulálunk a helyezettnek, valamint Pinke Andreának, a verseny résztvevőjének is.

Köszönöm azon felkészítő tanároknak, akik hozzájárultak a diákok sikereihez.