Amíg az Egy Minecraft film a hazai mozikasszákat is meghódítja, lássunk néhány érdekességet a legendás videójátékról!
A digitális trónon
A Minecraft nemcsak minden idők egyik legnépszerűbb videójátéka, de konkrétan a legnagyobb számban eladott játék a történelemben. A legutóbbi felmérések szerint már a 350 millió eladott példányt is meghaladta – a második befutóból, a Grand Theft Auto V-ből több mint 100 millióval kevesebbet adtak el.
Kortárs tanterv
Egy stockholmi iskola a tanterv kötelező részévé tette a Minecraftot 13 éves diákjai számára. A döntést azzal magyarázták, hogy a játék remekül megtanítja a fiataloknak, hogyan működik a városfejlesztés, hogyan kell megbirkózni a környezeti katasztrófákkal, illetve hogy hogyan kell több lépéssel előre tervezni.
Az egyszerűség művészete
A játéknak eredetileg sokkal egyenesebb címe lett volna: Cave Game, azaz Barlangjáték. Végül a Minecraft mellett döntöttek, ami a „bányászni” és a „barkácsolni” szavak összetétele. A munkacím és a végleges cím is jellegzetesen videójátékosak – ellentétben az irodalommal és a filmekkel, a videójátékok címei gyakran inkább hangzatosak, mintsem értelmesek.
Made in China
Kínának saját Minecraft-verziója van, melyet ingyenesen letölthet bárki, feltéve, hogy bizonyítani tudja kínai állampolgárságát. Ezt a verziót sokkal szigorúbban korlátozzák, a játékosok nem írhatnak le akármit, és a szervereiknek sem adhatnak nevet. Ugyanakkor a pandákat is ennek a verziónak köszönhetjük, ugyanis egy kínai közönségszavazás során vezették be őket a játékba.
Nyelveken szólás
A játék legikonikusabb szörnyei közül kimagaslanak az ún. Endermanek, melyek első hallásra egyfajta furcsa halandzsanyelvet beszélnek, valójában azonban brit angol mondatokat hallhatunk tőlük – csak visszafelé lejátszva, és szándékosan elmélyítve.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.