Európa rengeteg gyönyörű természeti csodát kínál a kíváncsi turistáknak, azonban a legtöbb utazó csak a legismertebb helyeket látogatja, ahol nézelődők tömegével kell megküzdeni a látványért. Vannak még azonban olyan régiók, amelyek megőrizték vad szépségüket és egyedi karakterüket
Biogradska Gora ősi erdeje Montenegróban
A Bjelasica-hegység szívében található Európa egyik utolsó őserdeje, a Biogradska Gora. A sűrű erdő bükk-, fenyő- és lucfenyőfákból áll, melyek némelyike már több mint 600 éves. Az erdő közepén fekszik a Biogradsko-tó, amelynek tükörsima vízfelülete visszatükrözi a környező zöld tájat. Az idelátogatók egy keskeny ösvényen keresztül jutnak el a tóhoz, ahol az idilli csendet csak a madarak éneke és a fák között suttogó szél töri meg. A rezervátum hiúzoknak, farkasoknak és barnamedvéknek ad otthont. A nagy tömegek kerülik ezt a természeti csodát, így tökéletes hely lehet a bátor kalandoroknak, a természet szerelmeseinek.

A Soča-völgy smaragdzöld tavai Szlovéniában
A szlovéniai Soča-folyó híres lenyűgöző smaragdzöld színéről, de kevésbé ismert, hogy mély szurdokai rejtett kristálytiszta tavakat is rejtenek. Ezek az apró tavak olyan átlátszóak, hogy az ember minden egyes kavicsot lát a tó fenekén. Nyáron frissítő fürdőzésre, télen pedig misztikus jégvilágként várják a látogatókat.

Melissani barlangtó Görögországban
A Kefalónia-szigeten található Melissani-barlang egy föld alatti tóval büszkélkedhet, ahol a napfény különleges színjátékot hoz létre a vízen. A barlang teteje több ezer évvel ezelőtt beomlott, így a természetes fény elképesztő látványt teremt. A látogatók csónakokon lebeghetnek a vízen, miközben a föléjük tornyosuló sziklafalak különleges hangulatot kölcsönöznek a helynek.

Fekete homokos partok Lanzarote szigetén
A Kanári-szigeteken, Lanzarote partjainál a sivatag találkozik az óceánnal. A fekete homokdűnék vulkáni tevékenység eredményeként jöttek létre, és a mélyfekete homok kontrasztja az Atlanti-óceán kék hullámaival lélegzetelállító látvány. A legtöbb turista a híresebb partszakaszokat keresi fel, így ez a terület a béke és a különleges tájak kedvelőinek igazi kincsesbánya.

Kravica-vízesés a Balkánon
A Trebižat-folyó által kialakított Kravica-vízesés Bosznia és Hercegovina egyik legszebb természeti csodája. A víz 25 méteres magasságból zúdul egy természetes tóba, amelynek kristálytiszta vize nyáron fürdőzésre csábítja az utazókat. A buja növényzet trópusi hangulatot kölcsönöz a helynek, amely bár csak egy karnyújtásnyira van Mostar városától, a turisták többsége inkább a híres Öreg hidat keresi fel, amely a Neretva folyó két partját köti össze. Tavasszal, amikor a folyó a csapadék miatt megduzzad, a vízesés még látványosabbá válik.

Színes tavak Lengyelországban
A Krkonoše-hegység lábánál, Wieściszowice falu közelében található Színes tavak (Kolorowe Jeziorka) különleges ásványi összetételük miatt kapták nevüket. Mindegyik más árnyalatban pompázik: élénkzöld, mélykék és rozsdavörös színekben. A tavak elhagyott bányák helyén alakultak ki, és a természet idővel egyedülálló, szinte szürreális tájjá varázsolta őket. Az összes tavat egy kihívást jelentő ösvényen tudja felfedezni, amelyet csak jó erős cipővel érdemes bejárni.

Vrelo-barlang Észak-Macedóniában
A Matka-kanyonban, Szkopje közelében található Vrelo az egyik legmélyebb víz alatti barlang a világon. Pontos mélysége nem ismert, de a búvárok több mint 330 méterre merültek benne. A látogatók bejárhatják a barlang száraz részét, ahol hatalmas cseppkövek találhatók, vagy csónakázva fedezhetik fel a víz alá rejtett területeket. A meredek sziklafalak és a sűrű növényzet meglehetősen titokzatos légkört teremt a kalandoroknak.

Hverfjall vulkáni kráter Izlandon
Izland északi részén található a Hverfjall, egy tökéletesen szimmetrikus vulkáni kráter, amely egy hatalmas robbanás következtében jött létre 2500 évvel ezelőtt. A csúcs 30 perces túrával elérhető, és elképesztő panorámát nyújt Izland fekete lávamezőire. A sötét vulkáni hamu kopársága holdbéli tájat idéz, amely teljesen egyedi élményt nyújt azoknak, akik eltávolodnának a megszokott útvonalaktól, egy kicsit más világba csöppennének.

A montenegrói Kapitány tó
A Lukavica-hegységben, Montenegróban elrejtőzve található a Kapitány tó, avagy a Kapetanovo jezero, amelynek kristálytiszta vize és érintetlen környezete igazi paradicsom a természet szerelmeseinek. A tó körül vadlovak legelésznek, az éjszakai égbolt pedig csillagokkal van tele. Csak terepjáróval vagy gyalog közelíthető meg, így garantáltan nyugodt menedéket kínál azok számára, akik szeretnének kiszakadni a civilizációból.

Pobiti Kamani kőerdő Bulgáriában
A bolgár Várna közelében található a Pobiti Kamani, vagyis a „kőerdő vagy kőtenger”, amely egy másik bolygóra repíti a látogatókat. Az itt található mészkőtornyok akár 7 méter magasra is nyúlhatnak, és üreges belsejük miatt a tudósok még mindig találgatják, hogyan alakulhattak ki. Egyes elméletek szerint egy ősi korallzátony maradványai, mások szerint természetes erózió eredményei. A helyiek szerint misztikus energiával bír, mégis, a legtöbb turista inkább Bulgária híresebb látnivalóit keresi fel, így a Pobiti Kamani szinte érintetlen.

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.