Negyven év óta először végeznek nagytakarítást a prágai várkomplexum, a Hradzsin közepén található Szent Vitus székesegyházban.
Ipari alpinisták porszívóznak, mossák az ólomüveg ablakokat és speciális ecsetekkel tisztítják a homokkő falakat. Mindez teljes üzzemód mellett történik, a látogatók munka közben láthatják a takarítókat és a restaurátorokat.
A munkából Petr Pavel cseh köztársasági elnök is kivette a részét, aki eredetileg hivatásos katona volt. Felderítőként kezdte, ezért nem okozott számára gondot hegymászó kötélen lógva ablakot tisztítani.
A hivatalos nevén Szent Vitus, Vencel és Adalbert székesegyház a cseh államiság jelképe, itt koronázták a cseh uralkodókat és sokuknak itt van a végső nyughelye is. A háromhajós, háromtornyú katedrálist 1344-től 1929-ig építették, a cseh állam és a katolikus egyház közösen gondozza.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.