Három hét után július 8-án újra kinyitott a párkányi Vadas fürdő. A medencékből egy hete vett vízmintában semmiyen hőtűrő amőbát nem találtak, a 11 éves kisfiú halálát okozó agyevő amőbának pedig a június 15-e óta folyamatosan vett mintákban sem akadtak nyomára.
Az Érsekújvári Regionális Közegészségügyi Hivatal engedélyezte a párkányi Vadas termálfürdő valamennyi medencéjének megnyitását, de a medencék vizét a működés során is folyamatosan tesztelni fogják.
A kényszerbezárás alatt a fürdőben reljes fertőtlenítést, úgynevezett klórsokkot alkalmaztak és csak az ott megszálló vendégeket fogadták, akik csupán két medencét használhattak. A napi vendégek elmaradtak és azok is sorra mondták le a foglalásaikat, akik a városban kerestek szállást.
A háromhetes kiesés becslések szerint legalább egymilliós kárt okozott a fürdőnek és további százezreket a helyi vendéglátósoknak.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.