A magyar Apponyi Géraldine és az albán király esküvője
2021. január 15. 09:49

Néhány évvel ezelőtt Veres István így ért az esküvőjükről:
Ahmet Zogu albán király már a negyvenes éveit taposta, és dinasztikus terveinek kivitelezéséhez szüksége volt feleségre. Egy fényképről nézte ki magának Zseraldint (egyes források szerint a nővérei ajánlották figyelmébe), és nem titkolt céllal meghívta egy szilveszteri mulatságba. Persze, a grófnő először hallani sem akart arról, hogy érdekházasságra lépjen egy dinasztikus terveket szövögető agglegénnyel, aki ráadásul azt is feltételként szabta az arajelölteknek, hogy felvegyék a muszlim vallást. De aztán Zseri grófnő valahogy mégiscsak Tiranában töltötte a szilvesztert. Legnagyobb meglepetésére a királyt szimpatikus embernek találta, és miután az megkérte a kezét, igent mondott neki.
Innentől kezdve eléggé felpörögtek az események: 1938 áprilisában megtartották az esküvőt. Zogu királyt annyira elvarázsolta a grófnő, hogy még a muszlim vallás felvételének feltételétől is eltekintett.
Találkoztam a királlyal, és mint a mesékben, meglátni és megszeretni valójában csak egy pillanat műve volt. Tudom, furcsán hangzik, de tényleg percek alatt megszerettük egymást, és az, ami számításon alapuló házasságnak indult, valódi szerelmi házasság lett
– mesélte később Géraldine.
A háromnapos rendezvényen ott parádézott a magyar arisztokrácia, Budapestről hozattak például főszakácsot és cigányzenekart. Az akkori európai politikai vezetők közül többen közlekedési eszközt küldtek az ifjú párnak ajándékba: Hitler például egy Mercedest, Horthy Miklós pedig két lipicai lovat.
Aki kíváncsi az albán királyné életére, a linkre kattintva elolvashatja.

2018. május 24. 23:36
Zseri grófnő, az albán SisiBizonytalan időkben is biztos pont a Vasárnap. Hogy a gazdasági nehézségek ellenére fennmaradhasson, fokozottan szüksége van az Olvasók támogatására. Fizessen elő egyszerűen, online, és ha teheti, ezen túlmenően is támogassa a Vasárnapot!
Kattintson ide, hogy a járvány közben és után is legyen minden kedden Vasárnap!
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.