Másként viselkedik a párunk? Gyanakszunk rá, hogy hűtlen volt? Hogyan deríthetjük ki, hogy valóban megcsalt-e anélkül, hogy egyenesen rákérdeznénk? Ezek a jelek elárulhatják.
Megcsal vagy sem?
A megcsalás sok nő számára a legrosszabb rémálom, valami, ami megrengeti az évek alatt felépített bizalmat. De hogyan lehet leleplezni a hűtlenséget? Vannak bizonyos jelek, amelyek árulkodóak lehetnek. Ha csak egy jelenik meg közülük, az még nem jelent feltétlenül megcsalást, de ha több is jelentkezik egyszerre, érdemes odafigyelni. Mindig tartsuk szem előtt a kontextust, és próbáljunk meg objektívek maradni – különben felesleges félelmekbe kergethetjük magunkat.
1. Megváltozott a viselkedése
A férfiak általában szeretik a rutint és a megszokott napi rendjüket. Ha hirtelen változások állnak be ezekben, érdemes odafigyelni. Később jár haza? Egyre több „munkahelyi megbeszélése” vagy „halaszthatatlan teendője” van? Ha egyre több időt tölt az otthonon kívül, és nincs rá ésszerű magyarázat, az gyanús lehet. De az is lehet, hogy az ellenkezője történik, hirtelen szokatlanul figyelmes lett, gyakrabban hoz ajándékokat, és minden nap bókokkal halmoz el. Sok férfi így próbálja enyhíteni a bűntudatát.
Ha a viselkedésében drasztikus változások álltak be, és ezek hosszú távon fennmaradnak, az intő jel lehet.
2. Nagyobb figyelmet fordít a telefonjára
Régebben csak úgy letette a telefonját az asztalra, most viszont mindig magával viszi, még a fürdőszobába is? Megváltoztatta a jelszavát, kikapcsolja az értesítéseket, és nem válaszol üzenetekre előttünk? Ha rákérdezünk, hogy kivel beszél, zavartan reagál vagy kitérő válaszokat ad? Azok a férfiak, akik titkolnak valamit, gyakran rendkívül óvatosakká válnak a telefonjukkal kapcsolatban. Ha folyton elfordítja a kijelzőt, amikor üzenet érkezik, vagy rendszeresen eltűnik a másik szobába telefonálni, az gyanúra adhat okot.
3. Érzelmileg eltávolodott
Régebben órákig beszélgettünk, most viszont alig oszt meg bármit? Kevesebb a szemkontaktus, gondolatai máshol járnak? Ha rákérdezünk, hogy mi a baj, csak annyit mond: „semmi”, és azonnal témát vált? A megcsaló férfiak gyakran érzelmi távolságot alakítanak ki a párjukkal. Ha azt érezzük, hogy fal emelkedett, lehet, hogy az érzelmeit máshova irányítja.
4. Megváltozott szexuális élet
Ha a szexuális életünk korábban aktív volt, de most hirtelen elutasítóvá vált, az gyanús lehet. Ha korábban szenvedélyes volt, most pedig folyamatosan kifogásokat keres („fáradt vagyok”, „nincs kedvem”), az intő jel lehet. De az ellenkezője is árulkodó: ha hirtelen új trükköket próbál ki az ágyban, amiket eddig soha, felmerülhet a kérdés, honnan tanulta őket.
A hirtelen változások a hálószobában gyakran jelzik, hogy valami nincs rendben.

5. Egyre többet kritizál
Korábban minden rendben volt, most viszont mindenben hibát talál? Hirtelen zavarja, hogy hogyan öltözködünk, hogyan főzünk, vagy mit mondunk? A hűtlen férfiak sokszor keresnek kifogásokat arra, miért érzik rosszul magukat a kapcsolatban, így próbálják meg igazolni a tetteiket. Néhányan még arra is képesek, hogy a másik felet vádolják meg hűtlenséggel, csak hogy eltereljék magukról a figyelmet.
Ha azt vesszük észre, hogy egyre kritikusabb velünk szemben, érdemes elgondolkodni, mi lehet ennek az oka.
6. Hirtelen elkezdett jobban odafigyelni a külsejére
Új frizura, drága parfüm, órák a konditeremben. Ha a párunk, aki eddig nem sokat foglalkozott a külsejével, hirtelen egyre nagyobb figyelmet fordít rá, az gyanús lehet. Ha új ruhákat vesz, több időt tölt a tükör előtt, és hirtelen elkezdett odafigyelni az öltözködésére, lehet, hogy valaki más kedvéért teszi.

7. Kikerüli a konfliktusokat és a felelősséget
Ha megkérdezzük, miért jött haza későn, dühös lesz? Ha próbálunk komoly beszélgetést kezdeményezni, azonnal más témára tereli a szót?
A hűtlen férfiak gyakran kerülik a konfliktusokat és az elszámoltatást.
Ha kérdezzük ideges lesz, ingerülten reagál, vagy egyszerűen elkerüli a választ. Minél jobban igyekszik kibújni a helyzetből, annál valószínűbb, hogy valamit titkol.
Mit tegyünk, ha több jel is igaz rá?
Egy vagy két jel önmagában még nem ad okot aggodalomra, több együttes előfordulása viszont már gyanús lehet. A legfontosabb, hogy ne hozzunk elhamarkodott döntéseket, és ne vádaskodjunk bizonyíték nélkül. Beszéljünk vele őszintén, figyeljünk a reakcióira, és ha a megérzéseink azt súgják, hogy valami nincs rendben, érdemes lehet mélyebbre ásni.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.