<p>Amikor az élet akadályaival küzdünk, hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni egy dolgot. Amíg nem tudatosítjuk, addig nehéz lesz a kilábalás, bármi legyen is a probléma. A világban a legtöbben arra törekednek, hogy minden történést megmagyarázzanak.</p>
Mindegy, hogy tudományos problémáról van szó vagy az időjárásról, magyarázunk, mi miért történik. Ez „a materiális világban” természetes. Megindokoljuk, hogy a bicikli kereke azért lapos, mert egy jancsiszög kilyukasztotta. A balta nyele azért tört el, mert elkorhadt. Ezek túlzottan leegyszerűsített példák, de jól szemléltetik, hogy milyen jellegű okokat sorolunk fel, teljesen helytállóan, ha praktikus történések megindokolásáról van szó.
A gond akkor kezdődhet, ha valaki élete bajaira is hasonló, a világot hibáztató magyarázatokat kezd el felsorakoztatni. A keményfejű ember arról ismerhető fel, hogy mérhetetlen találékonysággal képes rajta kívül álló okokat találni bizonyítványának magyarázatára. Te is számtalanszor kaphatod rajta magadat, hogy a világon mennyi mindent vagy képes hibásnak kikiáltani, kivéve magadat. Érvelsz, miért vagy tehetetlen saját helyzeted megoldásában, s miért hibás mindenki más.
A bajokból való kilábalás egyetlen tény megállapításával kezdődik: Nincs igazad. Ha nem csak jól hangzó magyarázatokat sorakoztatsz fel kibúvóként, esélyt adsz annak, hogy valódi megoldásokat találj a kihívásokra.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.