Úgy tűnik, a regionális közéleti szereplők jelentős részének és a választóknak is elegük van a pártpolitikából, és minél kisebb település, annál inkább számít a személyes kapcsolat, a múltbéli teljesítmény, vagy akár a rokoni, baráti kör nagysága.
Ez fokozottan érvényes a magyar ajkú településekre, ahol a választó mindenkit ismer, és nem kampányfogások alapján dönt. Jobb példa erre nem is kell Komáromnál, ahol a Szövetség az utóbbi évek legköltségesebb és legrámenősebb kampányát folytatta az idei önkormányzati választáson. Jelöltjük, Bauer Ildikó így is csak 1031 voksot szerzett. A komáromi jelenség országosan is egyedülálló, hiszen a városban 2010 óta nem tudott győzni pártjelölt.
Mi volt a Szövetség kampányának eredménye Komáromban? Mi mutatja a helyzet kettősségét? Mennyi szavazatot kapott Keszegh Béla? Hányan függetlenek a huszonöt képviselő közül Komáromban? Mi lehet annak az oka, hogy a városért tenni akarók közül sokan nem kívánták a Szövetséggel összekötni a nevüket? Minek tulajdonítja sikerét a gútai Halász Béla? Mi a helyzet Nagymegyeren? Mit mutatnak az idei önkormányzati választások?
Vrabec Mária írása elolvasható a már kapható Vasárnapban.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.