Kép Shutterstock
A kortárs képzőművészetben jelenlévő és egyre nagyobb szakmai érdeklődést kiváltó jelenség, a cukiság témáját járja körül a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum új időszaki kiállítása – olvasható az MTI oldalán.
A cukiság témáját járja körül a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum új időszaki kiállítása – olvasható az MTI oldalán. A cukiság jegyei Japánban az Edo korszak (17-19. század) idején jelentek meg először festményeken és nyomatokon. Ezt követően az 1970-es években az élet minden területét átszövő kulturális jelenségnek, a kawaii (a japán szó jelentése: aranyos) térnyerésének köszönhetően vált népszerűvé, majd fokozatosan elterjedt az egész világon.
Mint kiemelték, ma már a cukiság globális vizuális trendként is értelmezhető. Jellegzetes elemei a popkultúra (például a manga és az anime, a rajzfilmek és a videójátékok) vizuális világából erednek. A kiállítás most azt vizsgálja, milyen módon emelték be az egyes alkotók saját művészeti gyakorlatukba a cukiságfaktort, milyen elméletekre támaszkodtak, és milyen formai vagy hangulati reprezentációt választottak a közvetíteni kívánt üzenet megfogalmazásához.
A kiállításon tizennégy ország összesen harminckét művésze vesz részt, olyan nemzetközileg elismert kortárs alkotók munkái láthatók, mint Cosima von Bonin, Eddie Martinez, Annette Messager, Austin Lee, Murakami Takasi, Katherine Bernhardt, Bozó Szabolcs, Makai Mira, Maja Djordjevic és Martin Lukác alkotók műveivel is megismerkedhet a nagyközönség.
A november 12-ig megtekinthető kiállítás kurátora Maj Ajna és Jan Elantkowski. A tárlat partnere és támogatója mások mellett a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Müpa, a Japan Foundation, az IFA - Institut für Auslandsbeziehungen, az Institut Francais, a Trampoline Association és az Osztrák Kulturális Fórum Budapest.
(mti)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.