A koronavírus legyőzésében állítólag világbajnokok vagyunk, de hogy mennyi orvosi vizsgálat, kezelés, műtét maradt el miatta, azt valószínűleg sosem fogjuk megtudni. Mint ahogy azt sem, hányan estek a vírus áldozatául anélkül, hogy megfertőződtek volna, mert az orvosok nem rendeltek, nem műtöttek, és gyakran a betegek sem mertek kimozdulni otthonról.
Az egészségügy most kezd ébredezni és lassan, többszöri felszólításra visszatérni a normál üzemmódba. Marek Krajčí egészségügyi miniszter az utóbbi hetekben többször is arra kérte az orvosokat, menjenek vissza a rendelőikbe, és lássák el a betegeiket. Ma ez már teljes mértékben lehetséges, a vírus előtti időkhöz képest csak annyi változott, hogy a betegeknek telefonon vagy e-mailben kell időpontot kérniük.
Már a műtétek előtt sem kötelező a Covid-teszt? Fokozatosan minden elhalasztott műtétre hívni kellene az előjegyzett pácienseket, de mit kell tenni, ha ez nem történik meg? Mit mond a Betegek Jogvédelmi Társulásának elnöke? Milyen tragédiákról tanúskodó panaszokat kaptak az utóbbi időszakban? Milyen tapasztalatokat szerzett a Nemet a ráknak! Polgári Társulás elnöke? Kik sínylették meg legjobban ezt az időszakot? Mennyivel csökkent a műtétek száma az egyes kórházakban?
Ezekre a kérdésekre is választ kapnak, ha a már megvásárolható Vasárnapban elolvassák Vrabec Mária írását.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.